Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu hääletas täna ühistranspordiseaduse muutmise eelnõusse sisse kompromissi, mis ei võta sadadelt Narva taksojuhtidelt 1. aprillist tööd, kuid jätab jõusse kõik teenindajatele ette nähtud keelenõuded.

Sotsiaaldemokraat Urve Palo kinnitusel on tegu lahendusega, mis säilitab taksojuhtidele kohustuse osata eesti keelt B1 tasemel, kellel pole aga taksojuhi tegevuskaardi taotlemisel vaja esitada keeleoskuse tunnistust.

„Nelja saadiku ettepanek lükata keeleoskuse nõue kolme aasta võrra edasi oleks toonud kaasa ebaselguse koos võimaliku tõlgendusega, et nende aastate jooksul ei peagi taksojuhid üle Eesti keelt valdama,“ märkis Palo, kes on üks eelnõu algatajatest. „Keeleseadus kehtib Eesti riigis edasi. Keeleseadusest tulenevalt on valitsus kehtestanud 11 ametile, sealhulgas taksojuhtidele, nõude osata eesti keelt B1 tasemel.“

Palo kinnitusel on äärmiselt oluline, et riik laiendaks tasuta keeleõppe võimalusi. „Keelt on lihtsam õppida, kui leib on laual. Riik ei peaks oma tegemiste ja tegematajätmistega soodustama töökohtade kadu, vaid pingutama selles suunas, et iga gümnaasiumi või põhikooli lõpetav noor inimene oskaks eesti keelt. Ka peaks meie haridussüsteem pakkuma rohkem keeleõppe võimalusi neile täiskasvanutele, kes on koolis käinud enne üheksakümnendaid aastaid,“ sõnas Palo.

Neljapäeval tulevad ühistranspordiseaduse muudatused riigikogus vastuvõtmisele.

Täiendav info:
Urve Palo
5177912

Tagasiside