Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

21. november
 
 
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe Urve Palo kinnitusel kätkeb olukord, kus majandusminister Juhan Partsi valitsemisalasse kuuluvad nii elektrituru järelevalve kui Eesti Energia juhtimine, endas selget huvide konflikti.
 
„Elektrituru ja ka elektri hinna üle teostab täna järelevalvet konkurentsiamet, mis töötab majandusministri alluvuses. Riigi suurima elektritootja Eesti Energia aktsionäride üldkoosolekut juhib samuti majandusminister. Tegu on ilmselge huvide konfliktiga, kus ei saa rääkida konkurentsiameti sõltumatusest,“ ütles Palo.
 
Sotsiaaldemokraadid näevad lahendusena konkurentsiameti äraviimist majandusministeeriumi valitsemisalast kas mõne muu ministeeriumi või põhiseadusliku institutsiooni juurde. „Elektri hinna kujunemine on ülimalt keerukas protsess. Reguleeriv asutus peab saama oma otsuseid vastu võtta sõltumata poliitilistest otsustest,“ rääkis Palo. „Sõltumatuse tagamiseks tuleb vältida ameti üleviimist sellise ministeeriumi haldusalasse, kelle tegevus kas maksupoliitika või siis keskkonnakaitseliste nõuete kaudu mõjutab elektri hinna kujunemist.“
 
Sotsiaaldemokraadid saatsid läinud nädala lõpul justiitsminister Kristen Michalile kirja, kus nad juhivad tähelepanu vajadusele töötada välja seaduseelnõu, mis suurendaks konkurentsiameti sõltumatust. Samuti soovivad nad Michali nägemust võimalike lahendusteede osas.
 
Täiendav info:
Urve Palo
5177912
 

 

Tagasiside