Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

8. veebruar
Pressiteade

Sotsiaaldemokraadid peavad Eesti välispoliitika üheks kesksemaks väljakutseks strateegilise analüüsi võimekuse kasvatamist, mis lubab selgemalt eesmärke püstitada ja kaalutletumaid otsuseid langetada.
„Kindlasti peab Eesti väga olulisel määral keskenduma laiema strateegilise analüüsi võimekuse arendamisele, eriti kui arvestada meie eelseisvat Euroopa Liidu eesistumist ja pürgimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. See tähendab, et me peame omama võimet eristada neid asju rahvusvahelises poliitikas, mida me suudame muuta ja mõjutada, nendest asjadest, mida me mõjutada ja muuta ei suuda;” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser tänasel välispoliitika arutelul.
Strateegilise analüüsi võimekuse arendamine võimaldab Mikseri sõnul selgemalt püstitada oma eesmärke ka välispoliitikaga seotud valdkondades – kliima- ja keskkonnaküsimustes, aga ka väliskaubanduse küsimustes ja julgeolekuküsimuses.
Parem analüüsivõimekus annab suuremad võimalused prognoosida adekvaatselt, kus näiteks asuvad tärkavad turud ja millised on uued nišid maailmakaubanduses, sõnas Mikser.

Täiendav info:
Sven Mikser
5073458
 

Tagasiside