Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutas tänas spordiseaduse muutmise eelnõu, mis sisuliselt kahekordistab olümpiavõitja toetuse ja kuhu jõudis sotsiaaldemokraatide Helmen Küti ja Toomas Jürgensteini ettepanek, mis võrdsustab olümpiavõitja ja paraolümpiavõitja toetused.

Eelnõu järgi hakkab riik olümpiavõitjatele alates jaanuarist maksma praeguse 650 euro asemel toetust, mille suuruseks on Eesti keskmine brutopalk. Toetus arvutatakse igal aastal ringi, kusjuures aluseks võetakse  eelmise aasta kolmanda kvartali keskmine palk. Näiteks tänavu teises kvartalis oli Eesti keskmine palk 1242 euro juures.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt avaldas heameelt selle üle, et märkimisväärselt tõusevad nende inimeste toetused, kes on Eestile spordi kaudu au ja kuulsust toonud ning inimestele unustamatuid emotsioone pakkunud.  „Olümpiavõitjate ja paraolümpiamängude võitjate võrdne kohtlemine on meie jaoks selge töövõit. On üllatav, et algselt olid selle muudatusettepaneku vastu just eelnõu algatajad, kes peavad end erivajadustega inimeste eestkõnelejateks,“ märkis Kütt. „Meie lähtusime oma ettepaneku tehes põhiseadusest, mis ütleb, et kõik on seaduse ees võrdsed. Nagu spordis öeldakse: fair play!“

Riigikogu saatis spordiseaduse muudatused kolmandale lugemisele.

Täiendav info: Helmen Kütt, 5114339

Tagasiside