Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE
15.november 2007

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus muretseb korruptsiooni pärast Eestis

SDE kutsub avalikkust debatile korruptsiooni üle ühiskonnas. Debatis peab selguma, kas Eesti seadusandlik baas ja järelvalveorganite tegevus on piisavad tagamaks efektiivset võitlust korruptsiooniga.

Naaberriiki Lätit raputavad korruptsiooniskandaalid on tõsine hoiatus ka meile. SDE-d ei rahulda fakt, et Eestil on hea koht Ida-Euroopa korruptsiooniedetabelis. Aeg on pea liiva alt välja võtta ja tunnistada, et levima hakanud JOKK (juriidiliselt on kõik korrektne), on viinud meid moraalse kriisini. Eesti poliitikud peavad mõistma, et nende käitumine ei pea mitte ainult olema juriidiliselt, vaid ka eetiliselt korrektne.

Maadevahetuse afääris ja mitmes kohalikus omavalitsuses toimuv annab tunnistust pigem süsteemist kui üksikjuhtumist. Avalik arvamus osutab selgelt, et rahvas mõistab hukka nii mitmedki tehingud, millest kamp kokkuleplasi on kasu lõiganud. Tuleb leida uusi lahendusi, kuidas kodanikud saaksid korruptsiooniga võitlemisele kaasa aidata.

SDE tunnustab meedia rolli korruptsiooniasjade avalikustamisel ja tuletab meelde meedia tegevuse kritiseerijatele, et demokraatia allakäik on paljudes riikides alguse saanud just sõltumatu meedia tasalülitamisest. Meedial on ja jääb ühiskonna valvekoera roll.

SDE loodab, et seekord ei vea valijaid nende mälu alt. On aeg, et demokraatlikus riigis nagu Eesti, esitab rahvas oma esindajatele kõrgeid eetilisi nõudmisi, väljendades oma eetilist tundlikkust valimispäeval.

Lisainfo:
Andres Tarand
Euroopa Parlamendi Eesti Sotsiaaldemokraatide delegatsiooni esimees
+33388775429
[email protected]

 

Tagasiside