Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

16. jaanuar

 

Riigikogu hakkab täna arutama sotsiaaldemokraatide eelnõu, mille eesmärgiks on suurendada tervishoiu tulubaasi ja parandada arstiabi kättesaadavust.

„Nii hiljutine meditsiinitöötajate streik kui Põhja-Eesti regionaalhaigla plaan muuta paljudele erakorralise meditsiini osakonda pöördujatele visiidid tasuliseks tõestasid kujukalt, et Eesti tervishoid vajab hädasti lisaraha, mis aga nõuab põhimõttelisi ja pikaajalise mõjuga lahendusi,“ ütles SDE fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor.

Ta avaldas lootust, et ka valituserakonnad on lõpuks mõistnud, et viimane aeg on teha otsuseid ja mitte lükata alarahastuse probleemi patsientide kaela. „Vastasel korral jätkub arstide ja meditsiiniõdede lahkumine välismaale, pikenevad ravijärjekorrad ning ravikulud jäävad üha enam inimeste endi kanda, mis aga jätab paljud arstiabita,“ lausus Nestor. 

Sotsiaaldemokraatide ettepaneku kohaselt tuleb perearstiteenuse kulud kinni maksta mitte ravikindlustusest, vaid riigi muudest tuludest

Sotsiaaldemokraatide muudatus tagab parema perearstiteenuse ja võimaldab kasutada sotsiaalmaksu ravikindlustuse osast vabanevaid vahendeid nii inimeste paremaks raviks kui arstide ja õdede palgatõusuks. Ühtlasi vähenevad kulutused vältimatule abile ja kiirabile.

Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muudatuse jõustumisajaks on kavandatud 2014. aasta 1. jaanuar. Hinnanguliselt on tema mõju riigieelarvele 75-80 miljonit eurot.

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside