Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. juuni

Riigikogu võttis täna vastu sotsiaaldemokraatide esitatud seaduse, mis vabastab alates 1. jaanuarist 2014 õppelaenu tagasimaksmise kohustusest need vanemad, kes hooldavad oma sügava puudega last.

„On igati õiglane, kui riik kustutab õppelaenu neil lapsevanematel, kes ei saa töötada põhjusel, et peavad hooldama sügava puudega last,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt. Ta avaldas aga kahetsust selle üle, et sotsiaaldemokraatide ettepanek leidis vaid osalise lahenduse ja vabastust ei saa raske puudega laste vanemad. Ka raske puudega lapse hooldaja pole suuteline tasuma õppelaenu 25 euro suurusest toetusrahast, lisas Kütt.
„Siiski on tegu on oodatud ja hea seadusega, mida mitmed pered eluliselt vajavad. Väga heaks saab ta aga siis, kui õppelaenu kustutamine laieneb ka raske puudega laste vanematele. Siis oleks meil kõigil põhjust uhke olla!,“ lausus Kütt.

Kütt tõstis oma kõnes esile kultuurikomisjoni ja selle esimeest Urmas Klaasi, kes vaatamata valitsuse eitavale seisukohale, viisid ennast probleemiga kurssi ja tulid vastu peredele, kus kasvavad puudega lapsed.

Täiendav info:
Helmen Kütt
5114339

 

 

Tagasiside