Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. juuni

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on neljapäeval ja reedel ringsõidul Saaremaal, et kohtuda seal kohaliku rahva ja omavalitsusjuhtidega.

13. juuni pärastlõunal on riigikogu liikmetel erinevad kohtumised Pihtla, Pöide, Leisi, Kihelkonna ja Kaarma vallas ning Kuressaare linnas. „Arutame oma kokkusaamistel maamajanduse elavdamise, ettevõtluse ja Saaremaa halduskorraldusega seotud küsimusi. Vaatluse alla tulevad ka uuest jahiseadusest tulenevad probleemid,“ märkis Saaremaalt riigikokku valitud Kajar Lember. Pärsama hooldekodu külastavad Indrek Saar ja Helmen Kütt keskenduvad lisaks sotsiaalhoolekande arengusuundadele ja puuetega inimeste tööhõivele.
 

 

Visiidi teisel päeval tutvuvad sotsiaaldemokraadid äsja avatud Kuressaare Soojuse koostootmisjaamaga. Kohtumisel Saaremaa Merispordi Seltsi ja Roomassaare sadama esindajatega tulevad jutuks Saaremaa kui mereriigi arenguvõimalused. Vestlusringis Saaremaa Puuetega Inimeste Koja juhatusega käsitletakse töövõimetussüsteemi võimalikke muudatusi.

Väljasõidu Saaremaale teevad kaasa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser, Indrek Saar, Kajar Lember, Jaan Õunapuu, Helmen Kütt, Jaak Allik, Heljo Pikhof, Karel Rüütli, Rein Randver, Tiit Tammsaar ja Rainer Vakra riigikogu demokraatide saadikurühmast.
„Sotsiaaldemokraadid peavad Saaremaa arengut ja piirkonna probleemide tõhusaid lahendusi oluliseks. Seda näitab kasvõi see, et meie fraktsioon on kahe aasta jooksul juba teist korda siin. Meie eriline tähelepanu meretagustele asjadele tuleneb tõenäoliselt ka sellest, et saartega seotud saadikute osakaal sotsiaaldemokraatide fraktsioonis on päris hea. Lisaks kolmele ringkonnast valitud saadikule on ka kaugema nurga valijad saatnud parlamenti veel paar Saaremaa juurtega meest ning isegi ühe suvehiidlase,“ ütles Lember.

Täiendav info:

Kajar Lember, 53333214
 

 

Tagasiside