Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
15. november

Sotsiaaldemokraadid tegid täna riigikogus Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica fraktsioonidele kompromissettepaneku, mille kohaselt tõuseb lapsetoetus järgmise aasta asemel ülejärgmisel aastal.

„Meie kompromissettepanek on selge vastutulek ning konkreetse katteallikaga, milleks on 2015. aastasse kavandatud tulumaksu üheprotsendilise langetamise ärajätmine. See on võrreldes meie algse nõudmisega suur samm tagasi, et astuda väike samm edasi,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser.

Kui üldine tulumaksumäär jääks tänasele 21 protsendile ega kukuks 20 protsendile, annaks see riigieelarve tulude poolele juurde 70-80 miljonit eurot. See summa võimaldaks tõsta 2015. aastal esimese ja teise lapse toetuse 48 euroni, selgitas Mikser.

Universaalse lapsetoetuste tõstmine on suunatud kõigi laste heaolu suurendamisele, samal ajal kui tulumaksuprotsendi langetamine teenib suuremapalgaliste huve. „Reformierakonna maksureformi 80 miljonit eurot jagatakse palgasaajatele tagasi aga nii, et peaministrile jääb täiendavalt taskusse 48 eurot kuus, 800-eurose palgaga õpetajale 6 eurot ja miinimumpalga saajale kõigest üks euro,“ rääkis Mikser. „On poliitilise valiku koht, kas anda 48 eurot peaministrile või anda 48 eurot igale lapsele. Meie valik on lapsed.“

Täiendav info:
Sven Mikser
6316606

 

 

Tagasiside