Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
6. juuni

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon ja viis Demokraatide ühendusse kuuluvat riigikogu saadikut algatasid täna eelnõu eesmärgiga soodustada korteriühistutel elamute renoveerimist juhtudel, kui mõned ühistu liikmed on toimetulekuraskustes.

Sotsiaalhoolekandeseaduse täiendus võimaldaks toimetulekutoetuse saajal arvestada eluruumi kulude hulka ka kortermaja renoveerimisega seotud väljaminekud. Enamik korteriühistuid rahastab maja renoveerimis-ja soojustöid pangalaenu abil, mis toob ühistu liikmetele kaasa igakuise täiendava makse.

„Kehtiv kord ei luba selliseid kohustusi oma eluaseme kulude hulka arvata. Samas on korteri omanikul võimalik korteri üürimise korral näidata võetud kohustusi eluruumi hinnas ning ka seadus loeb taolised kulud toimetulekutoetuse määramisel eluruumi kulude hulka,“ selgitas SDE fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor. Nii korteri omanikel kui üürijatel peab olema õigus riigi abile toimetulekuraskustesse sattumise korral, kinnitas Nestor.

„Meie ettepaneku jõustumisel on korteriühistute liikmetel kergem otsustada hoonete renoveerimise ja soojustamise kasuks. Lõpptulemusena väheneksid kodukulud nii majandusraskustes leibkondadel kui ka ülejäänud korteriühistu liikmetel,“ rääkis Deniss Boroditš. „Samal ajal paraneb elamute soojapidavus ja vähenevad kulutused soojusenergiale, mistõttu kahaneb toimetulekutoetuse arvestamisel arvesse võetava ja kompenseeritava kütte maksumus.“

Nö renoveerimiskulude sotsiaalselt põhjendatud piirmäära kehtestab sarnaselt teiste eluruumi kuludega kohaliku omavalitsuse volikogu.

Täiendav info:

Eiki Nestor, 5183432
Deniss Boroditš, 5030084

 

 

Tagasiside