Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
21. mai

Sotsiaaldemokraatide esimene maakonnavisiit viib saadikud Võrumaale
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on neljapäeval ja reedel ringsõidul Võrumaal, et kohtuda maakonna omavalitsusjuhtide, haridus-, kultuuri- ja sotsiaaltöötajatega ning ettevõtjatega.

Lisaks Võru linnale väisavad sotsiaaldemokraadid ka Sõmerpalu ja Rõuge valda. „Mul on hea meel, et riigikogu uue koosseisu esimene maakonnavisiit toob meie saadikud kevadiselt kaunisse Võrumaale. Oleme silmast silma kontakte ja otsesuhtlust alati au sees hoidnud ja teeme seda ka edaspidi. Ilma selleta on ülimalt keeruline kohalikke probleeme ja muresid riigi tasandil lahendada,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva.

Ühistel aruteludel on kavas Kõva sõnul keskenduda peamiselt haridusprobleemidele, ettevõtlusele ja sotsiaalküsimustele. Kokkusaamisel Võru linnapea Anti Allase ja abilinnapea Sixten Sillaga tuleb vaatluse alla näiteks see, kas ja kuidas muuta seadusi, et omavalitsused saaksid suurema sõnaõiguse avaliku korra tagamise osas.
Muuseas külastavad saadikud Umbsaare jäätmejaama, osaühingut Osula Graanul, elluastuvate puuetega noortega tegelevat organisatsiooni Meiela ja Võro Instituuti.
Täna õhtul võtavad sotsiaaldemokraatidest riigikogu liikmed osa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Võrumaa piirkonna koosolekust, kuhu saabuvad ka riigikogu esimees Eiki Nestor ja kultuuriminister Indrek Saar.

Väljasõidu Võrumaale teevad kaasa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Andres Anvelt, Ivari Padar, Jevgeni Ossinovski, Rainer Vakra ja Hardi Volmer.

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732

Tagasiside