Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus tuleb täna esimesele lugemisele sotsiaaldemokraatide fraktsiooni algatatud keskkonnatasude seaduse muutmise eelnõu, mis suunab vähemalt 25 protsenti kõigist keskkonnatasudest Ida-Virumaa arengu toetamiseks.

Eelnõu alusel saab Ida-Virumaa tagasi ligi pool keskkonnatasudest, mida kohalikud ettevõtted riigile maksavad. „Nn põlevkivimaksude senisest õiglasemas ja suuremas mahus Ida-Virumaale tagasi andmine tähendab seda, et piirkond saaks aastas juurde ligi 20 miljonit eurot,“ selgitas Katri Raik.

Põlevkiviettevõtted maksavad täna keskmiselt 70 protsenti Eesti keskkonnatasudest. Näiteks 2017. aastal laekus riigieelarvesse keskkonnatasusid kokku 73 miljonit eurot, millest 51,2 miljonit eurot moodustas Ida-Viru ettevõtete panus.

„Ida-Virumaa vajab täna, kui me räägime kliimaneutraalsusest, tõsist rahasüsti. Kohalikud inimesed mõistavad, et põlevkivienergeetika senisel kujul ei säili. Inimesed vajavad tööd ja Ida-Virumaa majandus mitmekesistamist. Just see on piirkonna väljakutse number üks. Üks konkreetne ja kindel meede on näiteks maksusoodustused Ida-Virumaal töökohti loovatele ettevõtetele,“ rääkis Raik.

Täiendav info: Katri Raik, 5153394

Tagasiside