Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
11. september

 

Sotsiaaldemokraadid tahavad täna algatatud eelnõuga kõrvaldada õppetoetuste seadusest eksimuse, mis jätab vajaduspõhise õppetoetuseta need üliõpilased, kelle gümnaasiumis õppivad õed või vennad on jõudnud täisikka.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Sven Mikseri sõnul sätestab äsja jõustunud seadus, et vajaduspõhist õppetoetust saab kuni 24-aastane kutse- või kõrgkoolis õppiv tudeng, kui tema sissetulek pereliikme kohta ei ületa 280 eurot.

„Pereliikmeteks loetakse lisaks üliõpilase alaealistele sugulastele ka tema kuni 24-aastased õed ja vennad, kes õpivad ise kutse- või kõrgkoolis. Aga selgelt ebamõistlik ja ebaõiglane on see seadusepügal, mis ei loe toetuse arvestamisel pereliikmeteks 18-aastaseks saanud gümnaasiumi lõpuklassides õppivaid noori,“ selgitas Mikser. „Tegu on haridusministeeriumi pakutud uue süsteemi möödalasuga, mis vajab korrigeerimist. Asjaga on kiire, kuna antud sätte tõttu on osa tudengeid neile ette nähtud rahast juba ilma jäänud,“ lausus Mikser.

Sotsiaaldemokraatide esitatud õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise eelnõu võtab toetuse maksmisel arvesse ka üliõpilase täisikka jõudnud gümnasistidest õed ja vennad ning poolõed- ja vennad. Seaduseparandus jõustub tagasiulatuvalt alates 1. septembrist.
 

Täiendav info:
Sven Mikser
6316606

 

 

Tagasiside