Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. veebruar

Sotsiaaldemokraadid algatavad täna riigikogus kaheksa seaduseelnõu, mis kõik taotlevad poliitika ja valitsemise avatumaks muutmist ning riigivõimu ja rahva vahelise võõrandumise vähendamist.

„Tänaseks on päevselge, et riigikogu enamus jäi pea kõigi Rahvakogu sisuliste ettepanekute suhtes kurdiks. Põhjuseks on see, et kehtivate poliitiliste mängureeglite säilitamine aitab kaasa nii valitsejate võimulpüsimisele kui ka sellele, et ka järgmises riigikogu koosseisus on vaid neli erakonda,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser.

„Kuigi ka sotsiaaldemokraate on süüdistatud parteikartelli kuulumises, oleme me seisukohal, et uute poliitilistele jõudude tuleku takistamine kahjustab nii riigijuhtimise kvaliteeti kui pikas perspektiivis ka tänaseid parlamendierakondi,“ lausus Mikser.

Sotsiaaldemokraadid tahavad oma demokraatia paketiga luua värsketele jõududele paremad võimalused ja panna senisest enam maksma valijate tahte.
„Kõik meie ettepanekud on suunatud esindusdemokraatia paremale toimimisele ja poliitika ausamaks ning avatumaks tegemisele. Poliitiline mänguväli peab võrdsustuma,“ sõnas Mikser.

Sotsiaaldemokraatide kaheksapunktiline seaduseelnõude pakett näeb ette riigikogu valimise seaduse, erakonnaseaduse, riigikogu töö-ja kodukorraseaduse, riigikogu liikme staatuse seaduse, kohaliku omavalitsuse korraldamise seaduse ja riigivaraseaduse muutmise.

Täiendav info:
Sven Mikser
6316606

 

 

Tagasiside