Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadid rõõmustavad, et nende aastaid tagasi tehtud ettepanek liita tööturuamet ja töötukassa saab teoks tuleva aasta 1.maist, mille tulemusena tekib asutus, mis ühendab kohustuse maksta tööotsijale toetusraha ja ostida talle uus töökoht.

„Meie kõigi huvides on, et töö kaotanud inimene leiab võimalikult kiiresti uue ja parema töökoha ning nüüd tekib riigis institutsioon, kes sellest samast huvist lähtub,” ütles Eiki Nestor sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees.

Tööturuteenuste, toetuste valik ja kättesaadavus asutuse tulevaste klientide jaoks jääb samaks. Töötutoetuse ja töötuskindlustushüvitise maksmine jätkub, samuti tööturukoolituse ja karjäärinõustamise ning teiste teenuste pakkumine.

Tööturuameti ja töötukassa liitmine saab suuresti teoks ka tänu uuele töölepinguseadusele. Nestor lisas, et töötajate ja tööandjate ühingute kaasamine aktiivsesse tööturupoliitikasse on suur ja vajalik samm eriti nüüd, kus tööpuudus paratamatult kasvab. „Oleks muidugi tore, kui see tarkus oleks Eestis varem pärale jõudnud. Aga parem nüüd, kui mitte kunagi.”

 

Lisainfo:
Eiki Nestor
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]
eikinestor.blogspot.com

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja
555 89 250; 631 6650
[email protected]

 

 

 

 
 
 

 

Tagasiside