Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni
PRESSITEADE
23. novembril 2005

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon väljendab kahetsust, et Keskerakonna, Rahvaliidu ja Reformierakonna saadikud hääletasid täna vastu põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatusele, millega oleks alates 1. septembrist 2006 finantseeritud põhikooli osa töövihikuid, kunstiõppetarbeid ja erivajadustega laste õppevahendeid riigieelarvest. Praegu tuleb koolilaste vanematel töövihikud jt õppetarbed endal välja osta.

Sotsiaaldemokraatide seadusealgatus lähtub Põhiseaduse sättest, et põhiharidus on Eesti Vabariigis tasuta ja kohustuslik. Olulistele puudustele selle sätte täitmisel, eriti erivajadustega laste osas, on tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler Allar Jõks.

„On äärmiselt kahetsusväärne, et siiani konsensuslikult kõik menetlusetapid läbinud eelnõu lõpphääletusel ärkas valitsusparteides väiklane ärategemise vaim. Lapsevanematel ei ole ju mingit vahet, kelle algatusel saaksid lapsed tuleval sügisel tasuta töövihikuid,” kommenteeris tänast lõpphääletust SDE liige ja seadusemuudatuse autor Peeter Kreitzberg.

Tema sõnul süvendavad põhihariduse omandamisega kaasnevad lisakulutused hariduslikku kihistumist, mis pikemas perspektiivis tähendavad ühiskonnale ulatuslikke sotsiaalprobleeme.

Seadusemuudatuse maksumus on hinnanguliselt 50 miljonit krooni aastas. 2006. aasta riigieelarve kavandatav maht on ligi 8000 miljonit krooni suurem kui 2005. aastal.

Olari Koppel

SDE fraktsiooni nõunik
50 57372

Tagasiside