Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
14. veebruar

 

Sotsiaaldemokraadid on otsustavalt vastu valitsusliidu plaanile tühistada töölepinguseadusesse kirjutatud töötajaid kaitsvad sätted, mis peaksid jõustuma 2013. aasta 1. jaanuaril.

„Reformierakond koos Isamaa ja Res Publica Liiduga on korra inimesi alt vedanud, kui nad surusid 2009. aasta juunis läbi töölepinguseaduse parandused, mis nullisid ära kolmepoolsetel läbirääkimistel saavutatud töötajate hüvitisi ja tagatisi puudutavad kokkulepped. Nüüd tahavad nad taas oma varasematest lubadustest taganeda, millega me ei kavatse leppida,“ märkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser.

Tänasel riigikogu õiguskomisjoni istungil hääletasid valitsusliidu saadikud selle poolt, et komisjon algatab eelnõu, mis tühistab kehtivas seaduses oleva normi, et alates 2013. aastast hakkab töötukassa töötuskindlustushüvitist maksma neile inimestele, kes on sunnitud töölt lahkuma kas poolte kokkuleppel või teevad seda tööandja survel.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe Eiki Nestori sõnul on teoksil valitsusliidu järjekordne alatus, mis ilmselgelt kahjustab tööinimeste huve. „Töötus võib tabada igaüht. Inimesed on maksnud, et end töötuse vastu kaitsta. On lubamatu, et nad kindlustusest raha ei saa,“ rääkis Nestor. „Täiesti hämmastav on siin õiguskomisjoni roll. Õiguskomisjon pole enam isegi kummitempel, vaid valitsuse kelgunöör.“

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside