Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
17. september

Sotsiaaldemokraadid nõudsid täna sotsiaalkomisjonis, et komisjon tooks lõpuks riigikogu täiskogu ette seaduseelnõu, mis jõustudes tagaks lastetoetuste jõudmise ka nende peredeni, kes saavad toimetulekutoetust.

„Valitsusliidu saadikute häältega lükkas sotsiaalkomisjon meie ettepaneku tagasi. On ülimalt kurb, et vaatamata kõrgelennulisele retoorikale ei soovi koalitsioon vaesuses elavate perede lapsi tegelikult aidata,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof. „Komisjoni esimees Margus Tsahkna sõnades küll pooldab sotsiaaldemokraatide ideed, kuid meie eelnõu suurde saali ei lase. Kui hoida lapsetoetused ja toimetulekutoetused lahus, jäävad lapsetoetused puuduses peredele alles.“

Sotsiaaldemokraadid on Pikhofi sõnul algatanud viimaste aastate jooksul viiel korral eelnõu eesmärgiga teha lõpp vastuolule, kus paljud kitsikuses pered on sisuliselt lastetoetustest ilma jäetud, kuna lapsetoetus arvestatakse toimetulekutoetuse määramisel vanemate sissetuleku hulka.

Viimati läbis vastav sotsiaalhoolekande seaduse muudatus parlamendis esimese lugemise 20. märtsil, mille järel on komisjoni enamus eelnõu sahtlis hoidnud.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
 

 

 

Tagasiside