Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
8. mai

 

Sotsiaaldemokraatide kinnitusel rikkus valitsusliit töölepinguseaduse muudatusi jõuga läbi surudes otseselt varasemaid kokkuleppeid, mistõttu kannatab riigi usaldusväärsus.

„Nagu kindlustusfirma müüb usaldust, nii müüb ka riik ravi- või töötuskindlustust korraldades usaldust. Täna sai selgeks, et töötuskindlustusmakset tasunud inimene ei saa näiliselt vabatahtliku töölt lahkumise korral hüvitist, mida kindlustusfirma ehk riik talle varem selge sõnaga lubanud on ja mille jaoks on vahendeid kogutud. Tegu on töötajate õiguste otsese rikkumisega. Nii hävitavad poliitikud usaldust riigi juhtimise vastu,“ ütles sotsiaaldemokraat Neeme Suur.

Usaldusväärsuse kaotamise probleemi tajuvad Suure sõnul ka valitsuserakonnad ise, kes varjusid seaduse esitamisel ja läbisurumisel riigikogu õiguskomisjoni selja taha. Paraku on usalduse murenemine laiem probleem – samasse ritta kuuluvad kollektiivlepinguseaduse muudatused, päästekomandode sulgemine, õpetajate palganõudmiste naeruvääristamine, lisas Suur.

Koalitsioonisaadikute häältega tühistas riigikogu täna töölepinguseadusesse kirjutatud töötajaid kaitsvad sätted, mis pidid jõustuma 2013. aasta 1. jaanuaril.

 

Täiendav info:
Neeme Suur
5072228

 

 

Tagasiside