Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
25. september

 

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed alustavad täna visiiti Läänemaale, millele paneb laupäeval punkti külaskäik Vormsi saarele.

Saadikud külastavad Haapsalu linna, Kullamaa, Martna, Lihula, Lääne-Nigula ja Vormsi valda. „Sotsiaaldemokraatide visiit hõlmab suurt hulka maakonna jaoks olulisi haridus-, sotsiaal- ja majandusobjekte. Meie eesmärgiks on tutvuda kohapeal konkreetsete probleemidega, et arvestada neid edaspidi riigikogu töös,“ märkis Neeme Suur. „Tähelepanu all on puuetega laste koolitamine nii erikoolis kui tavakoolis, lastekodude rahastamine, aga ka väikekoolide tulevik ja maakoolide võrgustik tervikuna. Kohtume ka Kodukant Läänemaa ja külaseltside esindajatega, samuti ettevõtjate, põllumeeste ja jahimeestega,“ lisas Suur.

Esmakordselt külastavad sotsiaaldemokraatidest saadikud maakondliku visiidi käigus väikesaart. „Vormsil on olemas kõik ääremaa probleemid – püsiasustuse vähenemine, püsielanike vananemine ja tööpuudus koos samaaegse tööjõupuudusega,“ selgitas Barbi Pilvre. Tema sõnul on Vormsil ka spetsiifilised mured ja rõõmud, näiteks ühendus mandriga ja teenuste kättesaadavus. „Probleemiks on ka saarele sisse kirjutatud ja tegelikult Vormsil elavate inimeste erinevad huvid ja nägemused. Ärihuvid ja avalikud huvid põrkuvad Vormsil viimasel ajal sageli,“ lausus Pilvre.

Suure ja Pilvre kõrval teevad Läänemaa ringsõidu kaasa Karel Rüütli, Indrek Saar, Rannar Vassiljev, Etti Kagarov, Kalev Kotkas, Kalvi Kõva ja Mart Meri. Põllumajandusminister Ivari Padar võtab osa Kullamaal toimuvast arutelust põllumeestega.

Seekordse Läänemaa visiidi puhul on tegu juba arvult 19-nda saadikurühma maakondliku ringsõiduga.

Täiendav info:
Neeme Suur, 5072228
Barbi Pilvre, 56207220

 

 

 

Tagasiside