Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Et leevendada üha süvenevat vaesust lastega peredes algatas Sotsiaaldemokraatlik Erakond seadusemuudatuse, mis kohustab riiki maksma 450 kroonist täiendavat lapsetoetust neile lastele, kelle töötud vanemad ei saa ei töötuskindlustushüvitist ega töötutoetust.

Sotsiaaldemokraatide esitatud peretoetuste seaduse muutmise eelnõu järgi tekib õigus täiendavale lapsetoetustele lapsel, kelle vanematele ei maksa töötukassa töötuskindlustushüvitist ega riik töötutoetust. „Meil on täna peaaegu 100000 töötut, kellest 40 protsenti on olnud ilma tööta juba nii kaua, et nad ei saa ei hüvitist ega ka töötutoetust. Aga ka nendes peredes kasvavad lapsed, hinnanguliselt 15000 last. Meie ettepanek on selliseid peresid toetada täiendavalt 450 krooniga kuus,“ selgitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor. Uut toetusliiki makstakse Nestori sõnul ajal, kui mõlemad lapsevanemad või siis üksikvanem on töötud.

 

Algatajate hinnangul aitab see seaduseparandus vähendada töötute peredes kasvavate laste vaesusriski. Eestis elab praegu juba ligi 30000 last vaesuspiiril või lausa süvavaesuses.

Seaduse jõustumine on kavandatud 1. aprillile.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees
5183432

 

Tagasiside