Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

18. mai

 

Sotsiaaldemokraatlik Erakond algatas täna riigikogus eelnõu, mille eesmärgiks on kindlustada töötuks jäänud inimesed senisest suuremate tagatistega. Täpselt samu asju soovitab Eestile värske OECD raport.

Töölepinguseaduse ja töötuskindlustuse seaduse muudatused laiendavad töötuskindlustushüvitist saavate inimeste ringi, suurendavad koondatutele makstavaid hüvitisi ja näevad ette töötu abiraha tõusu.

„Me esitasime uuesti eelnõu, mille koalitsioonisaadikud mai alguses maha hääletasid. Me ei muutnud eelnõu sisu, kuid täiendasime seletuskirja OECD soovitustega,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) leiab läinud nädalal avalikustatud tööturu ja sotsiaalpoliitika ülevaates, et Eesti peaks leevendama majanduskriisi tõttu massiliseks töötuks jäänud inimeste olukorda.

„Valitsus on andnud teada, et analüüsib OECD ettepanekuid. Meie jälle arvame, et analüüside aeg on ammu läbi ja tuleb tegutseda. Töötud vajavad tõhusamat abi,“ sõnas Nestor.

Sotsiaaldemokraadid tahavad viia riigi poolt makstava töötu abiraha pooleni alampalgast ja taastada võimuliidu poolt eelmisel aastal tühistatud kõrgemad hüvitiste määrad koondatud inimestele. Eelnõu järgi maksab töötukassa neile hüvitise saamise esimesel sajal päeval 70 protsenti ja hiljem 50 protsenti palgast.

Lisaks tekib 2011. aastal õigus töötukassast makstavale hüvitisele ka inimestel, kes lahkusid töölt poolte kokkuleppel või omal soovil.

Lähem info:
Eiki Nestor
5183432
 

 

Tagasiside