Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon päris tänases infotunnis kultuuriministrilt selgitusi Vene Teatri tuleviku kohta. Sotsiaaldemokraadid avaldasid hämmingut seoses sellega, et nädala alguses seadis kultuuriminister Vikerraadio eetris kahtluse alla Vene teatri sihipärase hoone kasutuse ja teatri eksisteerimise praegusel kujul.
 
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Jevgeni Ossinovski esitas täna parlamendi infotunnis ministrile vastavaid küsimusi. „Kahjuks minister mu küsimustele otseselt ei vastanud,” lausus Ossinovski. „Sotsiaaldemokraatlik Erakond ei toeta ideid, mille kohaselt peaks Vene Teatri kas kinni panema või mõnda teisse kohta üle viima,“ kommenteeris Ossinovski. „On arusaadav, et viimasel ajal on olnud Vene Teatris juhtimisprobleeme, aga kultuuriministri sõnavõtud meedias teemal, et sellist teatrit meil tarvis ei ole, ei aita teatri probleemide lahendamisele ja maine parandamisele kuidagi kaasa,” lisas ta.
 
Ossinovski sõnul on eriti kummaline kuulda kultuuriministri kriitikat Vene Teatri töövõime kohta pärast seda, kui teatri nõukogu esimees Marika Valk mainis, et piletitulu on viimastel aastatel kasvanud 25 protsenti võrra ja külastatavus on tunduvalt suurenenud.
 
„Vene Teater on kohalike vene inimeste jaoks üks kultuurikants, mida külastavad aktiivselt ka eestlased. Meie arvates peab Vene Teater oma tööd jätkama samas majas,” sõnas Ossinovski. „Kultuuriministeerium peaks rohkem tähelepanu pöörama probleemidele, millest räägib pidevalt ka Vene Teatri juhtkond. Need on alafinantseerimine ning pikaajalise arengukava puudumine, mille tagajärjeks ebaselge tulevik. Olen veendunud, et olukord teatris paraneb just nende probleemide lahendamisega. Mõtisklused teemal, kas me sellist Vene Teatrit üldse vajame ja kas teater on oma maja väärt, ei aita kuidagi edasi,” rõhutas Ossinovski.
 
 
Lisainfo:
Vadim Belobrovtsev
SDE Riigikogu nõunik
6316585
 
Tagasiside