Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon toetab õiguskantsleri seisukohta, et valitsusliit tõstis käibemaksu liiga tormakalt ja Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestori arvates on ainuke lahendus see, et käibemaksu arutelu ei jõuaks riigikohtusse.

„Seaduse liiga rutakast jõustumisest tingitud kulud tuleb valitsusel hüvitada,“ ütles Nestor.

Kui riigikogu ei toeta õiguskantsleri ettepanekut, siis Nestori arvates ei jää õiguskantsler Indrek Tederil muud üle kui riigikohtusse pöörduda.

„Õiguskantsleri ettepaneku vastu hääletamine jätab olukorra ettearvamatuks,“ ütles Nestor. „Huvitaval kombel on õiguskantsleri ettepaneku tõlgendamisel lähtutud arusaamast, et selle poolt hääletades põhjustatakse uut segadust. Tegelikult on olukord vastupidine,“ ütles Nestor.

„Täna riigikogus esitatud eelnõuga sisuliselt Reformierakond, IRL ja Rohelised tegelikult nõustuvad õiguskantsleriga ja tunnistavad oma viga. Loodetavasti hääletavad nad ka õiguskantsleri ettepaneku poolt. Vastuhääletamine oleks lasteaia tasemel nääklus, mitte riigikogule sobilik riigi asjaajamise tase.“

Sotsiaaldemokraadid olid käibemaksu tõstmise vastu, sest see on majanduskriisi ravimine keskmisest madalama sissetulekuga inimeste tasku arvelt.

Lisa teave:

Eiki Nestor
SDE fraktsiooni esimees, rahanduskomisjoni liige
51 83 432
www.eikinestor.blogspot.com
[email protected]

 

 

Tagasiside