Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

31. mai

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad valitsust tegema kõik selleks, et kümned tuhanded televaatajad saaksid vabalevis edasi vaadata neile digipöörde käigus lubatud telekanaleid.

„Jätkuvalt on õhus eratelekanalite hoiatus, et alates juulist ei pruugi Kanal2 ja TV3 enam vabalevis nähtavad olla. See tähendaks inimeste otsest altvedamist ja tooks paljudes kaasa pettumise oma riigis,“ ütles riigikogu majanduskomisjoni liige Jaan Õunapuu. „Kui Eesti läks 2010. aastal üle digitelevisioonile, pidi üle 75000 pere ostma endale digiboksi. Vastukaaluks lubati inimestele kõrgel riiklikul tasemel, et nad saavad tasuta vaadata viie kodumaise telekanali programmi.“

Kaks aastat hiljem on Õunapuu sõnul selgelt üleval oht, et Kanal2 ja TV3 lahkuvad vabalevist. Kahjuks ei andnud sel nädalal majanduskomisjoni toimunud arutelu erakanalite, levioperaatorite, majandus-ja kultuuriministeeriumi ametnikega probleemile lahendust, lisas ta.

„Valitsuse kohus on lahendada tekkinud vastasseis nii, et inimesed ei kannataks. Kui eratelekanalid peaksid oma ähvarduse ellu viima, saavad petta eeskätt maal ja väikelinnades elavad inimesed, kes vabalevi kasutavad. Kõigil Eesti elanikel peab olema õigus meedia mitmekesisusele,“ rääkis Õunapuu.

Täiendav info:

Jaan Õunapuu
5174725

 

 

 

Tagasiside