Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on neljapäeval ja reedel visiidil Valgamaal, et tutvuda rohujuuretasandil piirkonna probleemide ja väljakutsete ning inimeste rõõmude ja muredega.

Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Valga linnapea Kalev Härk kohtuvad visiidi raames Valka linnapea Armands Krauklisega.

Nii Valgas kui Valkas toimuvatel kohtumisel on kavas arutada piirilinnade ühisprobleeme ja piiriala olukorda ning saada ülevaade ühise kesklinnaprojekti seisust. Saadikud külastavad Valgamaa kutsehariduskeskust, Jaanikese kooli, Valga haiglat, Tõrva tervisekeskust, Helme pansionaati, Otepää tervisekeskust ja Otepää loodusparki. ASis Laatre Piim seisab ees ühine arupidamine Valgamaa põllumeestega. Kavas on ka erinevad kokkusaamised maakonna pensionäride, puuetega inimeste ja noortega.

„Otsekontaktid ja silmast silma suhtlemine on riigikogu liikmetele hädavajalikud. See võimaldab otsida koos probleemidele lahendusi ja algatada vajadusel ka seadusemuudatusi. Saame näiteks Valgas kokku MTÜ Habitus esindajatega, kes veavad kohaliku Toidupanga tegevust. See on järg meie juunikuisele kohtumisele fraktsioonis, kus arutasime, mida teha abivajajate tõhusamaks aitamiseks ja kuidas parandada seadusi nii, et äravisatava, kuid kvaliteetse toidu kogused väheneksid,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva.

Sotsiaaldemokraatide ringsõidu Valgamaal teevad kaasa Eiki Nestor, Kalvi Kõva, Ivari Padar, Rainer Vakra, Heljo Pikhof, Mihkel Raud ja Tanel Talve. Teatud kohtumistest võtavad osa ka töö-ja terviseminister Jevgeni Ossinovski ning kultuuriminister Indrek Saar.

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732

Tagasiside