Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
7. oktoober

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni hinnangul rikkus riigikogu juhatus nii riigikogu kodu- ja töökorra seadust kui ka parlamentarismi põhimõtteid, kui ta keelas ära sotsiaaldemokraatide eestvedamisel toimuma pidanud haridusarutelu.

Esialgses riigikogu alanud nädala päevakorra projektis seisis, et parlament asub 10. oktoobril arutama olulise tähtsusega riikliku küsimusena hariduse regionaalset kättesaadavust.

„Riigikogu juhatuse otsus jätta antud debatt ära on täiesti ennekuulmatu. Selle sammuga sekkus juhatus otseselt fraktsiooni ainupädevusse algatada riiklikult tähtsaid arutelusid ja kutsuda sinna esinejaid,“ ütles SDE fraktsiooni esimees Sven Mikser. „Tegu on ebaseadusliku otsusega, mis läheb otseselt vastuollu parlamentaarse demokraatia põhimõtetega ja summutab niigi kesisevõitu parlamentaarset väitlust. „Telefoniõiguse“ kasutamine ja solvavad kahtlustused teevad kogu loo veelgi piinlikumaks.“

Mikseri sõnul on hariduse kättesaadavus ja selle kvaliteet ühiskonna jaoks üks võtmetähtsusega teemasid, kus on hädasti vaja nii toimivaid lahendusi kui uusi vaatenurki. „On kahetsusväärne, et riigikogu juhatus, kelle üks kesksemaid ülesandeid on seista parlamendi maine eest, kisub seda hoopis alla,“ sõnas Mikser.

„Tänu“ juhatuse keelule piirdub riigikogu 10. oktoobri istung vaid kohaloleku kontrolli ja eelnõude ning arupärimiste üleandmisega.

Täiendav info:
Sven Mikser
6316606

 

 

Tagasiside