Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. aprill

 

Sotsiaaldemokraatide nõudel tuleb sotsiaalminister Hanno Pevkuril riigikogu ees anda selgitusi mitmes lasteaias valitseva ruumikitsikuse ja lasteaedades kehtivate liiga leebete tervisekaitse nõuete kohta.
 

„Sotsiaaldemokraatidele teeb muret, et enne 2010. aastat koolitusloa saanud lasteaiad peavad teatud ruumidele seatud nõudeid täitma alles 2030. aastast,“ märkis sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof. „On vanemat tüüpi lasteaedu, kus kogu päevane tegevus – mängimine, magamine – käib ühes ainsas rühmatoas, kus pinda on keskmiselt 60 m.2 See teeb ühe lapse kohta umbes 2,5 m2. ja nii jääb igale lapsele vabapinda ligikaudu ruutmeeter, sest ruumis on ju veel ka mööbel.“Pikhofi sõnul on sellised tingimused laste haiguste ja stressi taimelavaks.

Seetõttu küsivad sotsiaaldemokraadid Pevkurilt, millistest normidest peavad lasteaiad, aga samuti omavalitsused ja lasteasutuste hooldekogud nö üleminekuperioodil ikkagi juhinduma. Samuti tuleb sotsiaalministril öelda, milliseid kriteeriume peab laste ruumiolude hindamisel järgima tervisekaitseamet.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

 

Tagasiside