Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kuigi riigikogu ei pannud täna valitsusele kohustust töötada kiirelt välja seagripivastane terviklik tegevuskava, ootavad sotsiaaldemokraadid riigilt tõhusamaid samme nii vaktsineerimise kui perearstide töö korraldamise vallas.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud otsuse eelnõu, mis nõudis valitsuselt tegevuskava uut tüüpi gripiviirusest põhjustatud gripipandeemia ajal tegutsemiseks, kogus riigikogus 41 poolt-ja 33 vastuhäält. Otsuse jõustumiseks oli vaja saada vähemalt 51 saadiku toetus.

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhofi sõnul on ajal, kui Eestisse jõudsid esimeese 50000 doosi gripivaktsiini, jätkuvalt üleval mitmeid probleeme, mille vildakas lahendamine võib ohustada inimelusid. „Pole teada, kuidas hoida vaktsineerimise ajal vaktsineeritavad inimesed lahus gripihaigetest ja teistest patsientidest. Paber kohustab perearste gripihaigeid ja muude diagnoosidega patsiente eraldi vastu võtma, täna pole see tagatud,“ märkis Pikhof. „Arsti ukse taga ootavad kõrvuti kõrge palaviku ja immuunsuspuudulikkusega inimesed. Kuidas tagada, et perearsti ukse juures ei kohtuks gripihaige ja südamehaige, kellest viimane võib nakatumise korral grippi surra?“

Tema väitel pole vastuseid ka reale küsimustele, mis puudutavad erakorralise meditsiini, kiirabi ja intensiivravi koostööd ning tegutsemist gripipuhangu ajal. „Ootame, et riigi tasandil ollakse valmis efektiivselt gripi vastu võitlema,“ märkis Pikhof.

Lisainfo:
Heljo Pikhof
5119637
 

Tagasiside