Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. november

Sotsiaaldemokraadid ei lepi majandusministeeriumi plaaniga tõsta uuel aastal riigilõive liiklusregistri toimingute eest, mis peaksid võtma maksumaksja taskust täiendavalt üle 650000 euro.

Riigikogus läbisid täna esimese lugemise riigilõivuseaduse ja liiklusseaduse muudatused, mis kergitavad viie protsendi võrra riigilõivumäärasid neile inimestele, kes teevad toiminguid maanteeameti liiklusregistri büroodes. Sotsiaaldemokraatide ettepanek eelnõu tagasi lükata ei kogunud piisavalt poolthääli.

„Me ei saa järjekordse hinnatõusuga leppida. Eelnõu karistab inimesi, kes peavad erinevatel põhjustel kasutama liiklusregistri büroode teenuseid,“ ütles majanduskomisjoni liige Jaan Õunapuu. Samuti läheb eelnõu selgelt vastuollu põhimõttega, et riigilõiv peab olema kulupõhine ehk lähtuma toimingu tegemise kuludest. „Majandusministeeriumi andmetel on sõiduki, sealhulgas haagise kulupõhise registreerimise hind 14,88 eurot. Täna on näiteks haagise riigilõiv 121 eurot, mida valitsus tahab nüüd kergitada 127 euroni. Nii kõrge hind ei ole mitte kuidagi põhjendatud. Norras tuleb haagise registreerimise ees tasuda kõigest 5,5 eurot ja Rootsis 6,3 eurot,“ rääkis Õunapuu.

Sotsiaaldemokraadid toetavad tema sõnul igati eelnõu suunda kasutada sõidukite registreerimisel enam e-teenuseid. „Kõik see ei tohi aga tulla nende inimeste arvelt, kes ei kasuta elektroonilisi lahendusi. Täna kasutatakse e-teenuseid väga piiratud mahus. Samas loodab ministeeriumi juba 2014. aastal katta 20 protsenti kõigist registreerimistest kaugteenuse teel. Kas maanteeamet on ikka selleks valmis ja kas siin ei ole karta huvide konflikti,“ osutas Õunapuu.

Eelnõu on sotsiaaldemokraatide hinnangul kantud selgest soovist suurendada tuleval aastal riigieelarve laekumisi.

Täiendav info:
Jaan Õunapuu
5174725

 

 

Tagasiside