Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
24. september

 

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna eelnõu kümme aastat muutumatuna püsinud lapsetoetuse kolmekordistamiseks, et riigikogu saaks vastava ettepanekuga arvestada 2014. aasta riigieelarve menetlemisel.

„Olukorras, kus viimastel aastatel on Eestis vähenenud nii laste kui sündide arv, on lastetoetuste suurendamine möödapääsmatu. Universaalsete lastetoetuse tõstmine on ainus tõhus abinõu, mis aitab kaasa nii sündimuse tõusule ja toetab kõigi laste täisväärtuslikku arengut,“ ütles Heljo Pikhof.

Juulis rakendunud vajaduspõhist peretoetust, millega sooviti vähendada vaesuses elavate laste arvu, tuleb lugeda sisuliselt läbikukkunuks, märkis Pikhof. „Inimeste väärikust riivava toetuse taotlemise korra ning naeruväärselt väikese summa tõttu on enamik peresid toetusele käega löönud, mistõttu ei jõua ta abivajajateni. Prognoositud 30361 pere asemel maksti septembris vajaduspõhist toetust 3814 perele,“ selgitas ta.

„Koalitsiooni jaoks peaks häirekella lööma ka kurb tõsiasi, et Eesti peredesse sünnib vahepealsete heade aastate järel taas vähem lapsi,“ rääkis Pikhof. „Oma arengukavades ootab valitsus 2015. aasta sündimuskordaja tasemeks 1,71. Aga kui veel aastal 2010 oli iga viljakas eas naise kohta statistiliselt sündinud 1,64 last, siis 2012. aastal oli vastav näitaja langenud 1,59-le.“

Kõik see annab Pikhofi sõnul kinnitust sellest, et lastetoetusi tuleb ka tegelikkuses tõsta.

Sotsiaaldemokraatide peretoetuste seaduse muutmiseelnõu tõstab pere esimesele ja teisele lapsele makstava toetuse 19,18 eurolt 57,54 euroni. See samm vähendaks vaesuses elavate laste arvu ja suurendaks lastega perede kindlustunnet.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside