Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. märts

Riigikogus tuleb teisipäeval esimesele lugemisele sotsiaaldemokraatide algatatud sotsiaalhoolekande seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärgiks on tagada lastetoetuste jõudmise kõige suuremas kitsikuses elavate peredeni.

Sotsiaaldemokraatide ettepanek hoiab jõustudes lahus lapsetoetuste ja toimetulekutoetuste maksmise, leevendades nii tuhandete perede elu-olu.

„Viimane aeg on lõpetada ebaõiglane olukord, kus lapsetoetus arvestatakse vanemate sissetuleku hulka, mille võrra makstakse vähem toimetulekutoetust. Lapsetoetused peavad jõudma puudustkannatavate peredeni,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof. „Õiguskantsleri büroo värsketel andmetel elab Eestis absoluutses vaesuses või vaesusriskis üle 63000 lapse. Meie eelnõu seadustamise korral saaksid kõige enam abi vajavad lapsed riigilt reaalset tuge.“

Pikhofi sõnul nõuab laste vaesusega võitlemine kiiret tegutsemist, et vähendada kahju, mida puuduses elamine kasvueas lastele ja noortele tekitab.

Toimetulekutoetust saava pere esimene liige peab täna hakkama saama 76,7 euro ja iga järgmine pereliige aga 61,36 euroga kuus. „Sellest kasinast summast peab jätkuma nii toidule, riietusele, jalanõudele kui muudele kaupadele. On lubamatu, et paljud Eesti lapsed peavad elama nii viletsates oludes,“ sõnas Pikhof. „Loodan väga, et valitsusliidu saadikud seekord toetavad meie ettepanekut, mille elluviimine on riigieelarvele igati jõukohane.“
 

Sotsiaaldemokraadid tahavad oma eelnõu jõustada 1. juulil.
 

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside