Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
5. november

Riigikogus läbis täna teise lugemise uus lastekaitseseaduse eelnõu, mis teenib üheselt laste heaolu ja loob paremad eeldused lapse ja tema perekonna toetamiseks.

„Pole kahtlustki, et 1992. aastast kehtinud lastekaitseseaduse asemele astub oluliselt parem seadus, mis võimaldab lahendada mitmeid täna õhus olevaid probleeme. Ta pakub oluliselt selgema ja täpsema regulatsiooni – varasemad deklaratiivsed loosungid on suuresti asendunud rakendusliku suunitlusega sätetega. Kõik see lubab laste ja nende õiguste eest paremini seista,“ ütles sotsiaaldemokraadist riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Pikhofi sõnul on perekond lapse kasvamiseks parim koht ja esmane vastutus lapse heaolu tagamise eest on tema vanemate kanda. „Eelnõu panen nii riigile kui omavalitsustele kohustuse toetada lapsevanemaid ja last kasvatavaid isikuid,“ rääkis ta. . „Väga oluline on ka see, et senise tagajärgede tegelemise asemel on nüüd suur rõhk ennetustööl, mis seni oli ebapiisav. Sellega peavad tegelema kõik asutused ja isikud, kes lastega kokku puutuvad.“

Samuti kohustab seadus kõiki inimesi andma infot, kui neil on andmeid abi vajava lapse kohta. Nii saab ära hoida mitmeidki juhtumeid, mis võivad hiljem traagiliselt lõppeda, lisas Pikhof.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside