Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
8. august

Vahetult enne riigikogus alanud debatti ESMiga liitumise üle algatasid sotsiaaldemokraadid eelnõu eesmärgiga kolmekordistada kümmekond aastat muutumatuna püsinud lapsetoetus.

„Me usume, et ajal, mil Eesti riik on valmis panustama Euroopa rahanduse stabiilsuse nimel 150 miljoni eurot, lasub riigikogul otsene kohustus toetada senisest märksa enam Eesti peresid. Meie laste heaolu ja perede parem toimetulek on arengu huvides tähtsam, kui mistahes fiskaalpoliitiline otsus,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul ei ole Eestil eurotsooni liikmena õigus jääda kõrvale Euroopa võlakriisi lahendamisest. „Aga veelgi tähtsam on solidaarsus oma rahvaga. Ühiskonna kõige valusamateks probleemideks on laste vaesus ja madal sündivus. Just need väljakutsed vajavad kohest ja otsustavat tegutsemist,“ sõnas Mikser.

Sotsiaaldemokraatide esitatud peretoetuste seaduse muudatused tõstavad 2013. aasta 1. jaanuarist pere esimesele ja teisele lapsele makstava toetuse 19,18 eurolt 57,54 euroni. Eelnõu eesmärgiks on vähendada vaesuses elavate laste arvu, toetada kõigi laste täisväärtuslikku arengut ning aidata kaasa perede kindlustunde kasvule.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond pooldab universaalset peretoetuste süsteemi, mis tugineb põhimõttele, et kõik lapsed on võrdväärsed ja neil on õigus võrdsele kohtlemisele. Ka hoiab ta ära laste sildistamise. Eelnõu seadusena vastuvõtmisel paraneb 166000 Eesti pere majanduslik toimetulek..

Samasisulise eelnõu andsid sotsiaaldemokraadid parlamendi menetlusse ka 2011. aasta aprillis. Pärast läinud aasta juunis toimunud esimest lugemist on SDE saadikud nõudnud sotsiaalkomisjonis korduvalt eelnõu edasist menetlemist ja parlamendi täiskogu ette toomist. Need katsed on aga põrkunud koalitsioonipoliitikute vastuseisule.

Täiendav info:

Sven Mikser
6316606

 

 

Tagasiside