Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade, 1.juuni

Sotsiaaldemokraadid tahavad täna riigikogus algatatud sotsiaalhoolekande seaduse muudatustega teha lõpu vastuolule, kus toimetulekutoetust saavad pered on sisuliselt lastetoetustest ilma jäetud.
„Lapsetoetus peab jõudma kõige vaesemate perede lasteni. Meie eesmärgiks on lõpetada ära ebaõiglane olukord, kus lapsetoetus arvestatakse vanemate sissetuleku hulka, mille võrra makstakse ka vähem toimetulekutoetust,” ütles Heljo Pikhof.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud eelnõu hoiab lapsetoetused ja toimetulekutoetused lahus, mis tagab lapsetoetuse jõudmise ka nende peredeni, kes vajavad kõige enam riigi tuge.
Pikhofi sõnul peab toimetulekutoetust saava pere esimene liige täna hakkama saama 76,7 euro, iga järgmine pereliige aga 61,36 euroga kuus. „Pööraste hinnatõusude ajal peab sellest kasinast summast jaguma nii toidule, riietusele, jalanõudele kui muudele kaupadele. On lubamatu, et tuhanded lapsed kasvavad nii kasinates oludes,” lausus Pikhof. „Sotsiaaldemokraatide eelnõu leevendaks seaduseks saades üha kasvavat ebavõrdsust ühiskonnas.”
Seaduse jõustumine on kavandatud 2012. aastasse.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

Tagasiside