Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
4. aprill

Riigikogu arutab uuel nädalal kolme Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esitatud eelnõu, mis pakuvad seadustamise järel kohest ja reaalset abi neile lastega peredele, kes on langenud süvavaesusesse.

Kõigi teisipäeval riigikogu ette jõudvate eelnõude eesmärgiks on leevendada tuhandete laste olukorda, kes kasvavad peredes, kus vanemad või siis üksikvanem on jäänud töötuks.

„Suurimas hädas on praegu pikaajalised töötud, kes ei saa enam ei töötukassast töötuskindlustushüvitist ega riigilt töötutoetust. Selliseid inimesi on meil juba üle 40000, aga ka neil on lapsed, kes kannatavad pere majandusraskuste tõttu kõige enam,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Heljo Pikhof.

Sotsiaaldemokraadid tahavad ühemõtteliselt sätestada, et kitsikuses inimesi ei tohi jätta toimetulekutoetuseta, kui nad on saanud oma lähedastelt või sõpradelt rahalist abi. Samuti peab riik hakkama maksma täiendavat 450 kroonist lapsetoetust neile lastele, kelle vanemad on pikalt ilma tööta olnud. Viimane aeg on võtta vastu ka seadus, mis lubab ravikindlustamata inimestel pöörduda teistega võrdsetel alustel perearsti poole.

„Kaalul on meie laste tulevik. Ma väga loodan, et parlamendi suur saal ei suhtu meie ettepanekutesse sama üleolevalt kui valitsus, kes neile küüniliste põhjenduste saatel ei ütles,“ rääkis Pikhof. „Ometi on sotsiaalminister Hanno Pevkur korduvalt tunnistanud, et kõige olulisem on aidata lastega peresid,“ märkis Pikhof. Näiteks on Pevkur rääkinud positiivselt võimalusest mitte arvata enam lastetoetusi toimetulekutoetuse määramisel pere sissetuleku hulka, lisas Pikhof. Vastavasisulise Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eelnõu, mis nõuaks sel aastal täiendavalt vaid 30 miljonit krooni, on sotsiaalkomisjon pannud paraku kalevi alla.
 

Lisainfo:
Heljo Pikhof
5119637

 

Tagasiside