Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond algatas täna riigikogus seaduseelnõu, mille eesmärgiks on välistada ühemõtteliselt olukorrad, kus puudustkannatavad inimesed jäävad ilma toimetulekutoetuseta, kuna nad on saanud oma lähedastelt rahalist abi.

Sotsiaaldemokraatide esitatud sotsiaalhoolekandeseaduse täiendamise seaduse eelnõu lubab inimestel teha oma sugulastele ja sõpradele annetusi ja kingitusi nii, et neid ei saaks toimetulekutoetuse määramisel lugeda perekonna sissetuleku hulka.

„Selgele mõistusele jääb arusaamatuks, miks peab ühe pereliikme rahaline abi majandusraskustesse sattunud pereliikmele olema riigi asi. Kui meil on tekkinud niivõrd rumalaid bürokraate, kes sellega tegelevad, tuleb seadusesse selgelt kirjutada, et see on lollus,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Toimetulekutoetuse taotlejad on jäänud mõnes Eesti omavalitsuses ilma riikliku toetuseta põhjusel, et nende lähisugulased on neid näiteks aidanud pangalaenu maksmisel või ravimite ostmisel.

Vanematelt, lastelt või sõpradelt saadav toetus kaotab oma mõtte, kui see loetakse isiku sissetulekuks, mille võrra maksab riik vähem toimetulekutoetust. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna seadusemuudatus võimaldab lähedastel hädasolijaid tõhusalt toetada.

Lisainfo:
Eiki Nestor,
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees
5183432

 

 

Tagasiside