Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
14. oktoober

Sotsiaaldemokraadid nõuavad, et valitsus lõpetaks avalikkuse eksitamise ja esitaks riigikogule laialt väljareklaamitud seaduseelnõu, mille alusel saab tõsta lapsetoetusi.

„2013. aasta riigieelarve ja sellega seotud eelnõud jõudsid riigikokku 27. septembril. Vaatamata juba suvel alanud propagandakärale pole aga valitsus suutnud senini üle anda peretoetuse seadusi muudatusi, mida on kahetsusväärselt nimetatud lastetoetuste reformiks. Kõik see on puhas puru silma ajamine, et mitte öelda inimeste petmine,“ märkis riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof.

Täna võib eelarvekavast välja lugeda vaid seda, et uuel aastal on kavas anda peretoetuste maksmiseks juurde 4,7 miljonit eurot ja sama suurusjärgu võrra vähendada toimetulekutoetuste real olevat summat. Sarnaselt lapsevanematega on Pikhofi sõnul teadmatuses ka opositsioon. „Kui uskuda Reformierakonna ja IRLi poliitikute lubadusi, siis peaksid 1. juulist saama kõige enam abi vajavad lapsed juurde 9,59 eurot. Kolmandate ja järgmiste laste puhul on jutt käinud 20 eurost ja suurenema pidi ka kolmikute toetus,“ märkis Pikhof. „Need sammud ei lahenda sügavaid probleeme ega tõsta sündivust. Napilt kümne euro lisamine ei ole mingi reform. PR-trikkide ja lokku löömise asemel peab valitsus esitama parlamendile eelnõu, mida saadikud saaksid arutama ja parandama asuda. Aasta lõpuni on jäänud kõigest kaks ja pool kuud.“

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et lastetoetusi ei tohi muuta toimetulekutoetuse üheks osaks ehk teha neist sisuliselt vaesustoetused. „Laste vaesusega võitlemiseks on teised meetmed. Meie seisame selle eest, et tõuseks kõigi laste toetus,“ lausus Pikhof.

Lisainfo:

Heljo Pikhof
5119637

 

Tagasiside