Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
13. november

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on neljapäeval ja reedel ringsõidul Raplamaal, mille käigus külastavad saadikud Rapla linna ning Käru, Vigala, Kaiu, Raikküla, Juuru, Kehtna, Järvakandi ja Kohila valda.

„Meie seekordsel visiidil on erilise tähelepanu all haridusküsimused, sealhulgas väikekoolide tulevik, aga ka maaettevõtlus ja kohaliku kultuurielu edendamine. Ees ootavad erinevad kohtumised Raplamaa omavalitsusjuhtide, ettevõtjate, haridus-ja kultuuritöötajatega,“ ütles neli korda Raplamaalt riigikokku valitud Tiit Tammsaar. „Probleeme Raplamaal jätkub. Neist teravamad on seotud töökohtade nappuse ja elanikkonna kahanemisega, mis sunnib pikemas perspektiivis koolivõrku ümber korraldama.“

Tammsaare sõnul on pilt parem Rapla vallas, kus „ilmet võtab“ riigigümnaasiumi asutamine ning Kodila ja Alu koolid saavad peagi rekonstrueeritud. „Probleemiks on ka see, et maakonnakeskuses puudub ujula. Tõsist muret teeb maakonnahaigla liitumine Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga,“ lisas Tammsaar.

Sotsiaaldemokraadid korraldavad visiidi raames ka mitu avalikku arutelu. Maakonna kultuuriedendajad, rahvamajade ja külaliikumise eestvedajad, aga ka kõik teised huvilised on oodatud 13. novembril kell 16 Rapla kultuurikeskusesse kultuuriteemalisse vestlusringi koos Karel Rüütli, Indrek Saare ja Mart Meriga. Samal ajal toimub keskuse teises saalis kõigile avatud arutelu kohaliku elu korraldamisest, mida veavad Tiit Tammsaar ja Inara Luigas. Neljapäeva õhtul toimub Valtu jahimajas koos Tiit Tammsaare ja Karel Rüütliga jahindusteemaline vestlusring.
Reede hommikul kell 9 saab Rapla kultuurikeskuse kammersaalis juua hommikukohvi koos riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Indrek Saarega. Juttu tuleb sellest, kuidas parandada Eesti inimeste toimetulekut.

Oma kahepäevase visiidi käigus külastavad sotsiaaldemokraadid mitmeid ettevõtteid, koole, lasteaedu ja hooldekodusid. Näiteks tutvub sotsiaalminister Helmen Kütt reedel koos Neeme Suurega ja Tatjana Jaansoniga Vana-Vigala tehnika-ja teeninduskooliga, kus on kavas keskenduda teemadele, mis puudutavad erivajadustega noorte õpet ning nende tööellu astumist.

Riigikogu saadikutest teevad Raplamaa visiidi kaasa SDE fraktsiooni esimees Karel Rüütli, erakonna peasekretär Indrek Saar, riigikogu esimees Eiki Nestor, Inara Luigas, Mart Meri, Neeme Suur, Etti Kagarov ja Tatjana Jaanson.

Täiendav info:

Tiit Tammsaar, 5039108

 

 

Tagasiside