Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
15. veebruar

 

Sotsiaaldemokraatlik Erakond algatas täna riigikogus seadusemuudatused, mis laiendavad töötuskindlustushüvitist saavate inimeste ringi ja suurendavad koondatutele makstavaid hüvitisi.
Ühtlasi saatsid sotsiaaldemokraadid töölepinguseaduse ja töötuskindlustuse seaduse muutmise eelnõu tutvumiseks Tööandjate Keskliidule, Ametiühingute Keskliidule ning TALOle, et saada sotsiaalpartnerite hinnangut.

„Meie eelnõu lähtub tööandjate ja töövõtjate vahel sõlmitud kokkuleppest, millest Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit vaatamata sotsiaaldemokraatide ning ametiühingute protestidele taganesid. Eelmise aasta juunis edasilükatud ja kehtetuks tunnistatud töölepinguseaduse sätted tuleb jõustada järgmise aasta 1. jaanuarist,“ märkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Tema sõnul peab töötuskindlustus saama tagasi oma tegeliku mõtte – kindlustada inimesed tööpuuduse ja raskete aegade vastu. „On absurdne, et tänase töötuse taseme juures ületavad töötuskindlustuse tulud selgelt kulutusi. Läinud suvine maksemäära tõus oleks arusaadav vaid siis, kui ka inimesed sellest midagi võidaksid,“ märkis Nestor. Valitsusliidu erakonnad panid aga vahepeal töötuskindlustuse hoopis eurole üleminekut kindlustama, kuna kasvanud maksemäärad aitasid kaasa eelarve tasakaalu saavutamisele, lisas Nestor.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu taastab võimuliidu poolt tühistatud kõrgemad hüvitiste määrad koondatud inimestele. Ehk siis töötukassa maksab neile hüvitise saamise esimesel sajal päeval 70 protsenti ja hiljem 50 protsenti palgast.

Veel tagab eelnõu poolte kokkuleppel või siis omal soovil töölt lahkuma sunnitud inimestele hüvitise, mis on 50 protsenti tema varasemast palgast. Hüvitise maksmisele eelneb 30-päevane ooteaeg, et vältida asjatut vaidlust, kas inimene lahkus ikka ise või sunniti teda lahkuma. „Kas tõesti keegi usub, et tänase 100 000 töötu ja töökohtade puuduse juures lahkuvad inimesed töölt omal soovil?“ põhjendas Nestor.

Täiendav info:

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor
5183432
 

 

Tagasiside