Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadid kohtusid Tarmo Kriisi ja Harri Taligaga

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon kohtus täna Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriisi ja Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taligaga ja nentis, et läbirääkimised töölepinguseaduse üle on olnud keerulised ning paljudes küsimustes ei ole veel kokkulepeteni jõutud, kuid tööturu praktikute kaasamine on olnud tulemuslik.

„Valitsuse, tööandjate ja ametiühingute koostöö uue töölepinguseaduse koostamisel oli sotsiaaldemokraatide vankumatu soov ja loomulikult tunneme huvi kui viljaks on koostöö olnud,” alustas SDE fraktsiooni esimees Eiki Nestor tänast kohtumist.

Kohtumisel arutati võimalust anda tööturuamet üle töötukassale, mille tulemusena tekib Eestis üks keskne organisatsioon, kelle huvi on leida inimestele korralikud uued töökohad ja kohustus tagada töö otsimise ajal kindel sissetulek, mis on olnud SDE ammune ettepanek.

Sotsiaaldemokraatidel on eriti hea meel, et nii töötajad kui tööandajad toetavad meie ideed
tasemekoolituse kulud erisoodustuste alt välja arvata. Nestori sõnul tähendab see: „üleminekut allhangetele orienteeritud tegevuselt  majandusele, mis põhineb targal tööl, see on aja nõue ning piirangud töötajatesse investeerimisel on kohatud.”

Läbirääkijad andsid teada, et kõvasti on juba vaeva nähtud ja tänane eelnõu erineb jaanuaris sotsiaalministeeriumi poolt esitatust nagu öö ja päev.
„Lõpliku kokkuleppe saavutamine ei saa kindlasti olema kerge töö. Kui aga üksmeel saavutatakse, siis on tegu sisuliselt juba hoopis teise töölepinguseadusega, kus võrreldes vana eelnõuga on oluliselt vähenenud töötajate huve kahjustavate sätete arv,” tõdes Nestor.

Läbirääkimiste käigus on oluline saavutada kokkulepe tööturu osapoolte vahel kõigis küsimustes, sest alles siis on olemas kindel alus edaspidisteks aruteludeks valitsuses ja riigikogus.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]
eikinestor.blogspot.com

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja
555 89 250; 631 6650
[email protected]

Tagasiside