Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade
15. september
 
 
 
 
Sotsiaaldemokraatide esitatud teeseaduse muudatused läbisid täna riigikogus esimese lugemise, mis annab lootust, et 2012. aastal paraneb oluliselt kohalike teede rahastamine.
 
„Mul on hea meel, et riigikogu saali jõudis terve mõistuse hääl. Eelnõu vastu oli majandusministeerium ja ka komisjon hääletas suvel meie ettepanekud maha. Võimuliidu saadikud on ilmselt vahepeal tutvunud vallateede olukorraga ja saanud aru, kui hull seis tegelikult on,” märkis Kajar Lember.
 
Sotsiaaldemokraadid loodavad väga, et teeseaduse muutmise elnõu ei jää tolmu koguma ja omavalitsused saavad nii hädavajalikku teehoiu raha juurde.Sotsiaaldemokraatide ettepaneku kohaselt tuleb vähemalt 15 protsenti riigieelarvesse laekunud kütuseaktsiisist suunata kohalike teede korrashoidu.
 
„Kohalikele teedele ja tänavatele eraldatakse sel aastal kilomeetri kohta veidi üle 300 euro, riigimaanteedele aga 4361 eurot kilomeetri kohta. Selline proportsioon ei ole millegagi õigustatud,” märkis eelnõu kaitsnud Jaan Õunapuu. „Samas on võrreldes 2008. aastaga on teede korrashoiuks eraldatavad summad vähenenud kolm korda.”
 
Õunapuu avaldas lootust, et eelseisval talvel ei kordu olukord, kus linnad ja vallad nägid ränka vaeva, kui nad pidid rahanappuse kiuste teid lumest lahti lükkama.
 
Täiendav info:
Kajar Lember
53333214
Jaan Õunapuu
5201132
 
 
Tagasiside