Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
20. november

 

Sotsiaaldemokraatide poolt peretoetuste seaduse eelnõule esitatud muudatusettepanekud pakuvad majandusraskustes perede lastele sisulist tuge.

„Valitsus on kahetsusväärselt ristinud oma algatuse „lastetoetuste reformiks,“ kuigi eelnõu puudutab eeskätt neid peresid, kes elavad allpool vaesuspiiri. Vajaduspõhisele lastetoetusele tuleb anda õige nimi ja nimetada ta laste täiendavaks toimetulekutoetuseks,“ ütles Heljo Pikhof. „Lisaks väärivad raskustes perede lapsed suuremat abi, kui valitsusliit kavatseb. Meie ettepanek tõstab täiendava toetuse määra 9,59 eurolt 19,18 euroni.“

Kuna sisuliselt on tegu sotsiaalabi ja mitte lastetoetustega, siis on vaja viia vastavad paragrahvid üle sotsiaalhoolekande seadusesse, lisas Pikhof.

Samuti sotsiaalkomisjoni kuuluva Helmen Küti sõnul tuleb kindlasti muuta tänast vildakat toimetulekutoetuse maksmise süsteemi, mis jätab kitsikuses pered sisuliselt ilma lastetoetuseta. „Sotsiaaldemokraatide ettepanek on jätta eranditult kõik lapsetoetused toimetulekutoetuse arvestamisel vanemate sissetuleku hulgast välja. See muudatus aitab reaalselt tuhandeid peresid,“ selgitas Kütt.

Detsembris riigikogu täiskogu ette jõudev eelnõu hoiab toimetulekutoetusest lahus vaid sama eelnõuga ette nähtava nn vajaduspõhise lapsetoetuse.

Sotsiaaldemokraadid jätkavad võitlust selle nimel, et 2013. riigieelarvega saaks teoks ammu oodatud lapsetoetuse kolmekordistamine.

Täiendav info:

Heljo Pikhof, 5119637

Helmen Kütt, 5114339

 

 

Tagasiside