Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatidest riigikogu liikmed Urve Palo ja Tanel Talve leiavad, et sisuline ja tulemuslik riigireform oleks parim kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks

SDE saadikute sõnul on Eesti areng takerdunud muuhulgas ministeeriumide omavahelisse võistlemisse, mis pärsib koostööd. Meil puudub ühine visioon ja sellest tulenevalt konkreetsed eesmärgid riigireformi elluviimiseks.

Riigireformi toetusrühma esimees Tanel Talve ütles, et riigireformi kui tähtsa riikliku küsimuse arutelu peab muutuma regulaarseks. Tema sõnul, tuleb põhiseaduskomisjonil võtta endale juhtiv roll riigireformi algatamisel ja läbiviimisel.

Riigikogu saadiku Urve Palo sõnul on vaja riigile peaarhitekti koos vastavate õiguste ja kohustustega, kes vaataks laiemat pilti ja suudaks panna ministeeriumid ühise eesmärgi nimel tegutsema.Tema sõnul peaks selles rollis olema peaminister, mitte rahandusministeerium, sest ka erasektoris ei asetataks taolist kohustust raamatupidajatele.

Samuti soovivad sotsiaaldemokraadid, et riigireformi käigus vaadataks üle mitte üksnes riigiasutuste ülesanded ja funktsioonid, vaid ka nende paiknemine.  Et reformi käigus suhtutaks tõsiselt võimalustesse viia rohkem riigiasutuste töökohti regioonidesse üle Eesti.

„Eesti osaleb juba ammu võistluses. Võistluses oma inimeste pärast, et nad sooviksid siin elada, siit ei lahkuks ja kui kord ära käidud, siis tahetaks tagasi tulla. Inimene peab tundma, et riik eksisteerib tema jaoks mitte vastupidi,“ sõnas Palo.

Tanel Talve
5123392

Urve Palo
5177912

 

Tagasiside