Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadid: keskmine pension tõuseb 21, 6%

 

Keskmine pension tõuseb 1. aprillist 2008  tänu uuele pensionite arvestamise korrale 21,6%.

Uus süsteem seob keskmise pensioni senisest tugevamini palkade tõusuga. Kui riigikogu ei oleks pensionite arvestamise süsteemi muutnud jääks pensionitõus alla 16%.

„Uus pensionide arvestamise süsteem hakkab tõstma senisest kiiremini iga aasta pensioni suurust, mis on kindlasti meeltmööda tänastele pensionäridele,” ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor. „Aga tähtis on see muutus ka homsetele pensionäridele. Vaatamata demograafilisele olukorrale võime nüüd kümneteks aastateks ette veendunud olla, et keskmise pensioni tase võrreldes palkadega jääb samale tasemele.”

Neljakümne aasta pärast on 70% inimestest riiklik pension ühesuurune, sest uue süsteemi järgi hakkab pension kiiremini kasvama just neil, kes saanud keskmisest vähem palka. „Seega on uus pensionide arvestamise kord ka sotsiaalselt õiglasem,” rõõmustas Nestor.

Lisaks saab tulevane pensionär ka teenitud palgast sõltuvat kogumispensionit.

Pikkadeks aastateks ette kavandatud lahenduste otsimisel on tähtis poliitiline konsensus. Eelmisel kevadel toimunud pensionikindlustuse seaduse hääletusel ühines valitsusliidu saadikutega ka opositsioon.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]
eikinestor.blogspot.com

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja Riigikogus
631 6650
555 89 250
[email protected]

Tagasiside