Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

23. detsember

Sotsiaaldemokraadid tahavad täna riigikogus algatatud eelnõuga seada lae erakondade valimiskampaania maksumusele, et piirata arutut raha raiskamist valmisreklaamidele.

„Viimase aja sündmused tõestasid, kui oluline on korrastada erakondade rahastamist ja lõpetada valimiseelne „võidurelvastumine,”” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Indrek Saar. „Nägime just, kui äärmuslikult võivad mõne erakonna juhid raha hankida. Loodan, et Savisaare toodud „ohver” sunnib lõpuks ka Keskerakonda ja Reformierakonda probleemi tunnistama.”

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ettepaneku kohaselt tohivad erakonnad kulutada nii riigikogu, Euroopa Parlamendi kui kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel maksimaalselt reklaamile 300000 eurot ehk ligi viis miljonit krooni. Sama piirang tuleb kehtestada kohalikel valimistel kandideerivatele valimisliitudele. Igal erakonna või valimisliidu nimekirjas kandideerival inimesel on õigus täiendavalt kulutada valimisreklaamidele kuni 3000 eurot.

Valimiskulutustele ülempiiri seadmine sunnib Saare sõnul erakondi senisest enam keskenduma kampaanias sisulisele debatile.

2012. aasta 1. jaanuaril jõustuv seadus näeb valimisreklaami kulude piirangu rikkujatele ette ka karistused.

Täiendav info:
Indrek Saar
5082436

Tagasiside