Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) on lisaks erakonna esimehest peaministrikandidaadile Ivari Padarile käinud välja ka teiste ministrikohtade võimalikud kandidaadid.

SDE pressiesindaja ütles BNS-ile, et rahandusministriks pakub erakond riigikogu liiget Eiki Nestorit või maksuameti endist direktorit Ardo Ojasalu ning justiitsministriks riigikogu saadikut Kadi Pärnitsat või töötukassa juhatuse esimeest Meelis Paavelit.

Sotsiaalministri kohal näeb SDE õdede liidu presidenti Ester Pruudenit või Eiki Nestorit, välisministri kohal riigikogulast Sven Mikserit või eurosaadikut Marianne Mikkot ja kaitseministrina Sven Mikser või Tallinna volikogu liiget Hannes Rummi.

Keskkonnaministriks pakuvad sotsiaaldemokraadid riigikogu liiget Jarno Lauri või Emmaste vallavanemat Kalev Kotkast, majandusministriks Kreenholmi tekstiilitööstuse kauaaegset juhti Meelis Virkebaud või firmajuhti Urve Palo ning haridusministriks riigikogulast Peeter Kreitzbergi või eurosaadikut Katrin Saksa.

Siseministri kohal võiks SDE hinnangul olla Saare vallavanem Jüri Morozov või Meelis Paavel, kultuuriministri kohal teatrijuht Indrek Saar või riigikogu liige Mart Meri ja põllumajandusministri kohal Kalev Kotkas või Rõuge vallavanem Kalvi Kõva.

Regionaalministriks pakuvad sotsiaaldemokraadid Meelis Paavelit või Jarno Lauri ning rahvastikuministriks tõlkijat Marina Maranit või õppejõudu Hagi Šeini.

SDE pressiesindaja sõnul on kõik ministrikandidaatideks esitatud inimesed andnud oma nõusoleku võimalusel see vastutus võtta ja ministriametisse asuda.

“See, et meil on ühele ministrikohale esitada kaks nime, näitab, et erakonnas on usaldusväärseid ja professionaalseid inimesi palju ning erakonna pink on pikk. Samuti on nimede hulgas inimesi üle Eesti, sest on oluline, et riigijuhtimisse oleksid kaasatud isikud erinevatest paikadest,” lausus ta.

SDE peasekretär Randel Länts on varem BNS-ile öelnud, et sotsiaaldemokraatide eesmärk on saada riigikogus vähemalt 17 kohta.

Riigikogu valimised toimuvad 4. märtsil.

Tagasiside