Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
14. november

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad koalitsioonisaadikuid üles loobuma lapsevanemaid solvavatest avaldustest ja tunnistama, et Eesti madalad lapsetoetused on aidanud kaasa sündivuse vähenemisele ja väljarände kasvule.

„Kümne aastaga on lapsetoetus muutunud häbiväärselt väikeseks. Võitlemine universaalse lapsetoetuse tõusu eest ei ole kindlasti tsirkus. Koalitsioonil on viimane aeg mõista probleemi teravust ja asuda ühisosa otsima,“ ütles Urve Palo.

Palo kinnitusel on valitsusliidu poliitikute viimased lastetoetuste teemalised avaldused solvanud suurt hulka peresid. „Peaministri asemel oleks mul piinlik mitte riigikogu istungite, vaid pea olematu lapsetoetuse pärast. Kahetsusväärselt üritavad Reformierakonna ja IRLi poliitikud jätta avalikkuses muljet, et lastetoetustega on kõik korras ja et viimastel aastatel on toetused kasvanud, millest olevat ka enamik lapsi osa saanud,“ märkis Palo. „Kibe tõde on hoopis see, et riigi tugi pere esimesele ja teisele lapsele pole kümnendi vältel kübetki suurenenud, vaid on inflatsiooni tõttu sisuliselt kokku kuivanud.“

Lapsetoetuse kolmekordistamine aitaks enam kui 170000 peret ja 230000 last. „Lapsevanematele ei paku lohutust ei koalitsiooni kiidulaulud „suurepärase“ eelarve üle ega ka valeväited, et sotsiaaldemokraatide eesmärgiks on tõsta jõukate toetust,“ sõnas Palo.

„Eesti sotsiaalpoliitika on liigselt sünnile orienteeritud. Kuna pereelu ei alga ega lõpe lapse sünniga, pole üksnes sünnile ja väikelapseeale suunatud perepoliitika jätkusuutlik,“ selgitas Palo.

Täna kell 17 algas riigikogu täiendav istung, kus jätkub 2014. aasta riigieelarve arutamine.

Täiendav info:
Urve Palo
5177912
 

 

Tagasiside