Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
28. märts

Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide hinnangul aitavad justiitsministeeriumis valminud erakonnaseaduse muudatused kinnistada nii raha võimu poliitikas kui ka praegust suletud poliitmaastikku.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon ja demokraatide ühendus teatasid põhiseaduskomisjonile saadetud ühisarvamuses, et nad ei saa valitsusest tulnud eelnõu mitte kuidagi toetada, kuna see ei lahenda ühtegi sisulist probleemi, vaid üritab pigem tähelepanu põhiküsimustelt kõrvale juhtida.

„Justiitsministeeriumi eelnõu pakub vaid kosmeetilisi muudatusi ega lahenda mingilgi moel komisjoni poolt püstitatud võtmeküsimusi, milleks olid valimiskampaania kulude piiramine ja erakondade võrdsem rahastamine,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser. „Oleme pikki aastaid olnud seisukohal, et kampaaniakuludele ülempiiri seadmine ja selle sõltumatu auditeerimine on ainus tee muuta erakondade rahastamine läbipaistvaks.“

Sotsiaaldemokraadid ja demokraadid pole rahul ka sellega, et parlamendi enamus ei soovi lihtsustada uute jõudude poliitikasse tulekut.“ Reformierakond ja Keskerakond teevas nii avalikkuse ees kui rahvakogus suuri sõnu, aga tegelikult ei toeta nad ei erakondade rahastamise muutmist ega valimikulutuste piiranguid. Nende ainus eesmärk on tsementeerida tänane olukord, et välistada uute konkurentide teke,“ märkis Demokraatide ühenduse esimees Rainer Vakra.

Mikseri kinnitusel seisavad nii sotsiaaldemokraadid kui demokraadid poliitika avatumaks tegemise eest. „Ühiskonnas valitseb selge ootus ausama ja avatuma poliitika ning valitsemise järele. On ülimalt kahju, et ministeeriumi eelnõu vaatab mööda rahvakogu protsessist ja seal ringlevatest ideedest,“ lausus Mikser.

Täiendav info:

Sven Mikser, 6316606
Rainer Vakra, 58002828
 

 

Tagasiside