Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
22. jaanuar

Sotsiaaldemokraadid ei toetanud täna riigikogus erakonnaseaduse muudatusi, kuna need aitavad vaid näiliselt Eesti poliitilist süsteemi avatumaks teha.

Lõpphääletusel kogus põhiseaduskomisjoni algatatud seadus 72 poolt- ja 18 vastuhäält.

„Paraku sõitis riigikogu enamus üle valdavast osast nii Rahvakogu kui ka sotsiaaldemokraatide ettepanekutest. See seadus ei lahenda probleeme, millele ühiskonna ärksam osa läinud aastal vastuseid otsis. Ta ei suurenda poliitilist mitmekesisust ega lihtsusta uute erakondade poliitikasse tulekut. Uue regulatsiooni puhul on paljuski tegu Potjomkini külaga,“ põhjendas põhiseaduskomisjoni liige Indrek Saar.

Seaduse plusside hulka kuuluvad Saare sõnul need sätted, mis langetavad erakonna asutamispiirangu tuhandelt inimeselt 500-le ja vähendavad kaks korda valimiste eel makstava kautsjoni suurust.

„Erakondade rahastamise reeglites toimuvad kahjuks vaid kosmeetilised muudatused. Endiselt on soositud nn suured erakonnad, kes saavad 97-98 protsenti riigieelarvest jagatavast summast, mis lubab neil jätkuvalt teha suuremahulisi valimiskampaaniaid,“ rääkis Saar.

Kahetsusväärselt ei nõustunud ei koalitsioonierakonnad ega ka Keskerakond piirama valimiskulusid, mis oli ka Rahvakogu üks peamisi ettepanekuid.

Täiendav info:
Indrek Saar
5082436

 

 

Tagasiside